استعمار غذایی و انقلاب غذایی

امروزه بازار مواد غذایی پر است از انواع خوراکی های خارجی(منظور اصل و نسب است.)مثل سوسیس، کالباس، ساندویچ، چیپس، پفک، نوشابه و دیگر آت و آشغال های دیگر. یک مشت غذاهای پر ضرر و مخرب. فرهنگ تغذیه ی ما را عوض کرده اند و به این وسیله بر فکر و روح ما تاثیر منفی گذاشته اند و دارند آن را به نفع خود تخریب می کنند و ما فقط به بعد بهداشتی این ها می پردازیم؛هرچند درست هم کار نمی شود و هنوز دعوا بر سر تبلیغ یا عدم تبلیغ محصولات پرفروش و پر درآمدی چون پفک و چیپس و نوشابه در رسانه ها ادامه دارد اما متوجه نیستیم که غیر از ضررها و خطرهای جسمی این خوراکی ها، بعد روانی آن ها مهم تر است و بر ذهن و فکر ما هم تاثیر منفی می گذارند و اصولا بیماری های جسمی خود مولد امراض روحی و روانی می شوند که به مراتب خطرناک تر از امراض جسمی اند و به این وسیله روز به روز دارند ما را از لحاظ جسمی و روانی ضعیف تر می کنند اما بدتر از آن خطر استعماری پشت پرده است که هم به دنبال استثمار مالی و اقتصادی و هم استحمار فرهنگی و هویتی است.  اصولا این غذا ها غربیست و ما داریم غربی خور می شویم همان طور که مدل لباس و مو و ... دارد غربی می شود غذایمان را هم دارند غربی می کنند و فقط مانده، خودمان غربی شویم.
جنگ نرم یعنی همین قبلا مستقیم به سراغ خودمان می آمدند و مثلا در جنگ ها ی صلیبی شکست می خوردند و گورشان را گم می کردند اما حالا به اصل کاری ندارند و سراغ فرعیات می روند این است که ما هم بی خیال می شویم از نوع تغذیه و معماری گرفته تا نوع آرایش مو و مدل لباس و ... وقتی در همه ی اینها نفوذ پیدا کردند بعد حمله به اصل کاری ندارد. اما در این میان بحث تغذیه از همه مهم تر است  مگر در صحرای کربلا امام حسین(ع) رو به کافران نکرد و علت عدم تاثیر حرف های خود را در آنان به خاطر غذای آنان دانست. مگر پیامبر نفرموده معده مرکز و خانه ی هر دردیست.
واقعا چرا کسی به فکر نیست؟؟!!! کجا رفتند غذاهای سالم و بومی خودمان. با غذا دارند همه جانبه ما را تحت استعمار خود قرار می دهند. واقعا به یک انقلاب غذایی نیاز است.
کتاب راز بیماری ها و رمز سلامتی اثر سید ماشاءالله باطنی را بخوانید تا با مضرات شکر و چای و همین طور ابعاد استعماری پشت پرده در ترویج این دو محصول آشنا شوید.

/ 2 نظر / 40 بازدید
سارا شکری

سلام دلبرکم گویی کمیته 300 و یبتگاه رمز پشت غائله چای و شکر است.. بدرود

دکترک

سلام غذاهای سالم در آبادی ما هست اما شماها هی می روید و همبرگر و این مخلفات معده پر کن را ابتیاع می نمایید و تمام محصولات آبادی را ما به ناچار باید یا دور بریزیم یا زیر قیمت بازار به این سوداگران و واسطه گران اقتصادی بفروشیم . شما هم که الحمدالله نه تبلیغ آبادی می کنید و نه هیچی . فقط می نشینید و می نویسید ( تازه وقتی صفحه را باز می کنیم شما شش متر خالی گذاشته اید و بعد نوشته اید ! ) و کاری هم به اورات آبادی اصلآ و ابدا ندارید و نخواهید داشت و ......