لزوم پیگیری تعقیب قضایی جنایات جنگی سربازان بعثی علیه اسیران ایرانی

<<سالروز بازگشت آزادگان دلاور به میهن اسلامی گرامی باد>>

 

هم زمان شدن سالروز آزادی اسیران ایرانی و بازگشت آزادگان از اسارت گاه های عراق با خروج نیروهای آمریکایی از عراق بهانه ای شد برای پراختن به موضوعی که متاسفانه فراموش شده و در حال فراموشیست.

امروز خوشحالی مردم عراق در گزارش خبری سیمای ایران مشهود بود در حالی که شب قبل از همان شبکه تصاویر شکنجه سربازان اسیر ایرانی به دست مزدوران بعثی به نمایش در آمد صحنه ای که با دیدن آن آدم احساس می کرد که دیگر دلش با دیدن صحنه خشونت آمریکایی ها نسبت به عراقی ها نمی سوزد. به خصوص این که گاه از بدرفتاری ماموران دولت فعلی عراق با زایرین ایرانی مطالبی می شنویم.

امروز اکثریت شیعه عراق که هم مذهب با ما هستند از قید استبداد بعثی ها خلاص شده اند آنها خود را دشمن صدام و بعثی ها می دانند، بسیاری از سران حکومت فعلی عراق در ایران پناهنده و مهمهان بوده اند ما هم با صدام و بعثیون دشمن بوده ایم ؛ دوستی مشترک علیه دشمنی مشترک.

امروز نوبت حسن نیت عملی دولت عراق و پیگیری ایران است و عراقی ها باید نشان دهند که حسابشان از بعثی ها جداست وگرنه خیلی راحت می توان همه این جنایات را به پای عراق و عراقی ها نوشت. جنایت کاران باید تقاص جنایات خود را پس دهند. افسران ارتش عراق که خلاف مضامین اسلامی، انسانی و بین المللی به شکنجه و رفتار خشونت آمیز و غیر انسانی علیه اسرای ایرانی می پرداخته اند امروز حق ندارند با خیال راحت و با آرامش در خیابان های عراق قدم بزنند. این جنایت کاران باید تحت تعقیب قضای قرار گرفته، احساس نا امنی کنند و صد در صد هم به مجازات برسند.

در این زمینه:

1-     دولت عراق وظیفه دارد پرونده ای در این زمینه به جریان انداخته و بایگانی مربوط به اردوگاه ها ی اسیران را مورد بررسی قرار داده و مقصرین را بازداشت نماید.

2-     در این زمینه باید کمیته ای با عضویت نمایندگان ایرانی از جمله اسرای سابق ایرانی تشکیل شود که به عنوان شاهد به تکمیل پرونده ها پرداخته و مسولیت بازجویی مشترک از مجرمین را به عهده گیرند.

3-     ایران باید جدای از همکاری یا عدم همکاری عراق پرونده ای در این زمینه تشکیل داده با جمع آوری گزارش و اطلاعات لازم به خصوص ادعانامه و شهادت اسرا به تعقیب قضایی مجرمان پرداخته و دادگاه جنایی این جنایت کاران را تشکیل دهد.

4-      محاکمه مجرمین باید در ایران صورت گیرد و حکم اعدام هم در مورد جنایت کاران جنگی  بعثی به اجرا در آید.

/ 0 نظر / 10 بازدید